X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 03 خرداد 1402
تعداد بازدید خبر : 131
تاریخ ثبت : چهارشنبه, 03 خرداد,1402 | 02:22 ب.ظ
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 03 خرداد,1402 | 01:17 ب.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : چهارشنبه, 03 خرداد,1402 | 02:22 ب.ظ

تداوم تخریب منازل فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۳

  • تداوم تخریب منازل فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۳
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که مقامات اشغالگر صهیونیست ۴۲ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها در قدس اشغالی و کرانه باختری اشغالی از جمله ۱۷ خانه را تخریب کرده‌اند.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر، جدیدترین تخریب منازل فلسطینیان در روز‌های اخیر صورت گرفته است. بر این اساس، دست‌کم ۵۰ فلسطینی از جمله ۲۳ کودک در اثر این تخریب‌ها آواره شدند و معیشت بیش از ۶۰۰ نفر دیگر تحت تأثیر قرار گرفته است.

بر اساس گزارش میدل ایست مانیور، علاوه بر این، ۹ ساختمان از جمله یک مدرسه اهدا شده به عنوان بخشی از کمک‌های بشردوستانه، از سوی رژیم صهیونیستی تخریب شده است. این گزارش نشان داد که رژیم صهیونیستی با بیان این ادعا که ساختمان‌ها فاقد مجوز ساخت و ساز و نوسازی بوده‌اند، تخریب شدند.

دریافت چنین مجوز‌های ساختمانی برای فلسطینیان بسیار دشوار و بسیار پر هزینه است و در هر صورت به ندرت صادر می‌شود؛ با خانواده‌های در حال رشد، فلسطینی‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی یا باید خانه‌های خود را گسترش دهند یا خانه‌های جدید بدون مجوز بسازند.

بیشتر تخریب‌ها در «منطقه C»، که تحت کنترل کامل ارتش رژیم صهیونیستی است، از جمله مدرسه‌ای که با کمک‌های مالی در بیت لحم تامین می‌شد، هدف قرار گرفتند؛ این مدرسه دارای پنج کلاس درس و بیش از شصت دانش آموز بین کلاس‌های اول تا چهارم بود.

بر اساس این گزارش، تخریب‌های باقی‌مانده در قدس شرقی اشغالی انجام شد که منجر به آواره شدن هفت خانواده با ۳۹ عضو از جمله ۲۲ کودک شد. رژیم صهیونیستی قدس شرقی را در جریان جنگ شش روزه ۱۹۶۷ اشغال کرد؛ در سال ۱۹۸۰ کل شهر را ضمیمه کرد، اقدامی که هرگز از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳، مقامات اشغالگر صهیونیست ۲۹۰ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را در سراسر کرانه باختری از جمله قدس شرقی تخریب، وادار به تخریب یا تصرف کردند؛ همه بنا‌ها به جز ۱۹ مورد به دلیل «نداشتن مجوز‌های ساختمانی» هدف قرار گرفتند که تقریبا دریافت این مجوز‌ها برای فلسطینیان غیرممکن است.

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) در اراضی اشغالی فلسطین، در نتیجه این تخریب‌ها، ۴۱۳ نفر از جمله ۱۹۴ کودک آواره شدند و معیشت یا دسترسی به خدمات بیش از ۱۱ هزار نفر دیگر تحت تأثیر قرار گرفت.

تعداد سازه‌های مورد هدف در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ که بیشترین تعداد تخریب ثبت شده در کرانه باختری از جمله قدس شرقی از سال ۲۰۱۶ تاکنون بوده است، ۴۶ درصد افزایش یافت.

این رویداد که بیشترین تعداد مردم را تحت تأثیر قرار داد در ۲۳ ژانویه رخ داد، زمانی که مقامات صهیونیست بدون اطلاع قبلی، یک چاه آب در حال ساخت در حبله (قلقلیه) را مسدود کردند.این چاه تنها منبع آب آشامیدنی و آبیاری بسیاری از زمین‌های زیرکشت بوده است؛ حدود ۸ هزار فلسطینی از هزار و ۳۰۰ خانواده در سه روستای اطراف آسیب دیدند.

بیش از ۳۵ درصد (۱۰۲ سازه) از تمام سازه‌های مورد هدف (تخریب و مصادره) در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ مسکونی بودند که در نتیجه ۴۱۳ فلسطینی از جمله ۱۹۴ کودک آواره شدند.این رقم ۷۸ درصد بیشتر از تعداد افراد آواره در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ است.

ارسال نظر: