X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 اردیبهشت 1402
تعداد بازدید خبر : 294
تاریخ ثبت : دوشنبه, 25 اردیبهشت,1402 | 09:58 ب.ظ
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 اردیبهشت,1402 | 09:56 ب.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه, 06 خرداد,1402 | 08:50 ق.ظ

غریب آبادی: اقلیت های دینی جزیی از اکثریت مردم ایران هستند/ پاتریارک مار آوا روئیل: آشوریان فرزندان راستین و وفادار به ایران هستند

  • غریب آبادی: اقلیت های دینی جزیی از اکثریت مردم ایران هستند/ پاتریارک مار آوا روئیل: آشوریان فرزندان راستین و وفادار به ایران هستند
رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری عصر امروز دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 با معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، «کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری، با بیان اینکه حقوق بشر ریشه در ادیان وحیانی دارد، اظهار داشت: دین مبین اسلام و سایر ادیان توحیدی تاکید ویژه ای بر کرامت انسانی دارند.

غریب آبادی ضمن تاکید بر تنوع فرهنگی و جهان‌شمول بودن حقوق بشر، گفت: کشورهای غربی سعی دارند سبک زندگی خود را به سایر کشورها تحمیل کنند، اما ما بر این باوریم که باید به فرهنگ های مختلف احترام گذاشت.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با اشاره به وجود اقلیت های دینی در ایران، یادآور شد: جمعیت اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در ایران کمتر از ۲۰۰ هزار نفر است و آنها در ایران از حقوق ویژه ای برخوردارند. مثلا در مجلس 5 کرسی تضمین شده برای اقلیت های دینی در نظر گرفته شده است، در حالی که برای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده تعیین می شود. طبق آخرین آمار حدود 400 کلیسا در ایران برای مسیحیان وجود دارد که بیشتر آنها فعال هستند، در حالی که در کشورهای مدعی حقوق بشر احداث مسجد تقریبا غیرممکن است. در حوزه اقتصاد، رسانه، آموزش و فرهنگ نیز تسهیلات خاصی برای اقلیت های دینی پیش بینی شده است.دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما عملا چیزی بنام اقلیت دینی نداریم، چرا که پیروان این ادیان در واقع در کنار مسلمانان اکثریت جامعه ایرانی را تشکیل می دهند و همگی جزو پیکره واحد هستند. اقلیت های دینی برای این کشور جنگیدند و خون دادند.

غریب آبادی در ادامه ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه وضع شده از سوی کشورهای غربی علیه مردم بی گناه ایران، گفت: ایران کشوری مستقل است، به هیچ کشوری تجاوز نکرده و حق هیچ کشوری را تضییع نکرده، اما غربی ها با وضع تحریم‌های یکجانبه علیه مردم ایران مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده اند. در جنگ تحمیلی که علیه مردم ما وضع شد صدها هزار نفر شهید و مجروح شدند. مردم ایران همچنین قربانی ترور هستند و 17000 نفر از مردم بی گناه ما ترور شدند؛ آمریکایی ها سه سال قبل شهید حاج قاسم سلیمانی، بزرگترین فرمانده مبارزه با تروریسم را رسما ترور کردند. در حالی که کشورهای غربی تبدیل به بهشتی امن برای گروهک های تروریستی شده، ایران را متهم به حمایت از گروهک های تروریستی می کنند.

در ادامه این دیدار، رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری ضمن قدردانی از مهمان نوازی ایرانیان، گفت: دین مبین اسلام و دین مسیحیت هر دو بر کرامت انسانی و حقوق بشر تاکید دارند. آشوریان جزیی از ایران و فرزندان راستین و وفادار به ایران هستند.

«پاتریارک مار آوا روئیل» افزود: متاسفانه امروزه اصطلاح حقوق بشر و کلمه آزادی در مجامع بین المللی به درستی درک نمی شود، اما ما باور داریم در الهیات و فلسفه دین مسیح آزادی به این معنا است که مارا به خدا نزدیک تر می کند نه اینکه از خدا دور شویم. این آزادی در کشورهای غربی نادرست تعریف شده و به دوری گزیدن از خدا تعریف می شود.
 

ارسال نظر: