X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 27 اسفند 1401
تعداد بازدید خبر : 22
تاریخ ثبت : شنبه, 27 اسفند,1401 | 01:45 ب.ظ
تاریخ انتشار : شنبه, 27 اسفند,1401 | 01:29 ب.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه, 27 اسفند,1401 | 01:45 ب.ظ

پنهان کاری دولت آمریکا درباره آب آلوده به مواد رادیواکتیو در ایالت مینه سوتا

  • پنهان کاری دولت آمریکا درباره آب آلوده به مواد رادیواکتیو در ایالت مینه سوتا
مقامات آمریکا موضوع نشت آب آلوده به مواد رادیواکتیو را در ایالت مینه‌سوتا با تاخیری چند ماهه اعلام کردند.
 

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر، دستکم ۴۰۰ هزار گالن آب آلوده به مواد رادیواکتیو از یک نیروگاه هسته‌ای در مینه‌سوتا نشت کرده است.


بر اساس گزارش نیویورک پست، در حالی که این نشت مربوط به ماه نوامبر گذشته بوده اما مقامات این ایالت تنها در روز‌های اخیر و با تاخیری چند ماهه موضوع را اعلام کرده‌اند. مقامات ایالت مینه‌سوتا روز پنجشنبه گذشته ضمن اعلام این رویداد نگران کننده گزارش دادند که در حال نظارت بر عملیات پاکسازی نیروگاه هسته‌ای شرکت «اکسل انرژی» هستند.


در حالی که این شرکت انرژی پاییز گذشته نشت آب حاوی ماده «تریتیوم» را به مقامات ایالتی و فدرال و کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای گزارش کرده بود، اما مقامات ایالتی مدعی هستند که منتظر بودند تا موضوع را پس از کسب اطلاعات بیشتر به عموم مردم اعلام کنند.


تأخیر چهار ماهه در اعلام این نشت، زنگ خطری را در مورد امنیت و شفافیت عمومی ایجاد کرده است؛ اکسل انرژی می‌گوید که در پی این نشت آب آلوده، خطری در زمینه سلامت برای عموم مردم ایجاد نشده است. تریتیوم یک ایزوتوپ رادیواکتیو از هیدروژن است که به طور طبیعی در محیط وجود دارد و محصول جانبی رایج عملیات نیروگاه هسته‌ای است.


مایکل رافرتی، سخنگوی آژانس کنترل آلودگی مینه‌سوتا، پنجشنبه گذشته گفت که مقامات می‌دانستند یکی از چاه‌های نظارتی این نیروگاه حاوی تریتیوم در ماه نوامبر است، اما اکسل انرژی هنوز منبع نشت و محل آن را شناسایی نکرده است.


 

برچسب ها: حقوق بشر, آمریکا
ارسال نظر:

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: